2. Uluslararası Rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı Gerçekleştirildi (16 Ekim 2014 - Ankara)

UR-GE PROJELERİ BULUŞMASI

 

Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ’nin himayelerinde, 16 Ekim 2014 tarihinde Ankara’da “2. Uluslararası Rekabetçilik ve İşbirliği Konferansı”, UR-GE Projesi yürüten işbirliği kuruluşlarımızın temsilcileri başta olmak üzere, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm işbirliği kuruluşlarımızın temsilcileri, proje yürütücüleri ve ilgili kamu kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Müsteşarımız Sayın İbrahim Şenel’in açılış konuşması ile başlayan konferansa 200 kişinin üzerinde katılım sağlamıştır. UR-GE Projeleri başarılı uygulama örneklerinin paylaşımı vizyonu ile gerçekleştirilen Konferans’ın 1. bölümünde, başarılı UR-GE Projeleri sahibi işbirliği kuruluşlarının başkanları projelerini ve kazanımlarını değerlendirmişlerdir. Değerli başkanların UR-GE Projelerine bakış açıları ve projelerden elde edilen kazanımları üzerine yaptıkları değerlendirmeler ile projelerin işbirliği kuruluşlarının yönetimleri tarafından sahiplenilmesinin projeleri nasıl başarıya götürdüğünün değerlendirilmesi imkanı olmuştur. 

 

Konferansın öğleden sonraki bölümünde Müsteşar Yardımcısı Vekilimiz Sayın Tarık Sönmez’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panel kapsamında “Kapasite Geliştirme Alanında İyi Uygulama Örnekleri” alanında başarılı bulunan projeler kapsamındaki faaliyetler proje uzmanları tarafından değerlendirilmiş olup, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile firmaların elde ettiği kazanımlara vurgu yapılmıştır. 

 

2. Panel kapsamında İhracat Genel Müdürümüz Sayın Veysel Parlak moderatörlüğünde “Uluslararasılaşma Alanında İyi Uygulama Örnekleri” tartışılmış ve UR-GE projeleri kapsamında başarılı yurtdışı pazarlama faaliyetleri nasıl gerçekleştirilir teması üzerinde durulmuştur. Ayrıca faaliyetler sonrası ihracata başlayan firmalar, gerçekleştirilen yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile sağlanan ihracat artışları ve yeni girilen pazarlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

 

Günün son paneli olan “Bütüncül Anlayış ve Yenilikçi İş Modeli Geliştirme Alanında İyi Uygulama Örnekleri” paneli İhracat Genel Müdür Yardımcımız Sayın Özgür Volkan Ağar moderatörlüğünde gerçekleştirilmiştir. Panelde, bütüncül bir bakış açısıyla UR-GE projesi yürüten işbirliği kuruluşu temsilcileri ve yenilikçi iş modeli geliştirme alanında başarılı bulunan işbirliği kuruluşu temsilcileri kendi iş modelleri ile UR-GE projelerini nasıl uyumlaştırdıklarını ve yenilikçi iş modelleri ile nasıl en yüksek faydayı sağladıklarını paylaşmışlardır. 

 

Konferansımızın detaylı programı için tıklayınız

 

Konferans sunumları için tıklayınız

 

Konferans fotoğrafları (.rar):

 

  1 2  |  3  |  4  |  5

 

 

Toplam 33450 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 14.11.2017
Bu Kategorideki Diger Detaylar
Toplam 5 sonuc